Uudised ja teated

Parimad ainetundjad saavad kaela kokku 284 medalit

19. mail algusega kell 14 toimub Tartus V-Spa konverentsikeskuses Tartumaa olümpiaadivõitjate ja nende juhendajate pidulik  tunnustamine. Kutse on saanud 108 õpetajat ja 173 õpilast, kellele jagatakse välja ühtekokku 284 medalit 27 erineva ainevõistluse eest, matemaatikast majanduseni ja kirjandusest kodunduseni.
 
Nii mõnigi õpilane on saavutanud silmapaistvaid tulemusi mitmes aines, näiteks Elva Gümnaasiumi õpilane Oliver Mõttus on medalikohti saanud bioloogias, füüsikas,  geograafias, keemias, loodusteadustes, saksa keeles ja õigekirjas. Nõo Reaalgümnaasiumi õpilane Annika Jaakson on edukalt esinenud matemaatikas, füüsikas, keemias ja inglise keeles. Toreda saavutusega sai hakkama Kuuste kooli 3. Klassi õpilane Grethe Guhse, kes on saanud oma vanuseklassis pranglimise maailmameistrivõistlustel teise koha.
 
Õpetajate seast paistavad paljude edukate juhendatavatega silma Nõo Reaalgümnaasiumi õpetajad Aivar ja Epp Vinne, Elva Gümnaasiumi õpetaja Geil Siim ja Ivika Mõistus, Lähte Ühisgümnaasiumi õpetaja Kertu Palm, samuti Peet Märt Irdt Nõo Reaalgümnaasiumist, Ülle Tõnutare Luunja keskkoolist ja mitmed teised. Siinjuures tuleb muidugi arvestada ka koolide suurust.
 
Tänuvastuvõtul õnnitlevad tublisid noori ja nende õpetajaid Tartu maavanem Reno Laidre ja Tartumaa omavalitsuste liidu juhataja Aivar Soop. Muusikalisi vahepalu pakub Ariadne.
 
Ürituse korraldab – sellisel kujul viimast korda – Tartu maavalitsus.
 
Lisateave: Kairi Vasemägi, 730 5269.